تبلیغات
دلهای عاشورایی - درس ها و عبرت های انقلاب اسلامی برای بیداری اسلامی
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
دلهای عاشورایی
درباره وبلاگ


mostafa7193@gmail.com


زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمی‎گردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

مدیر وبلاگ : مصطفی احمدی mostafa7193@gmail.com
نظرسنجی
هدیه به وجود پاک امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در جهت تعجیل در ظهور و سلامتی حضرت
درس آموزنده و موثر ی كه انقلاب اسلامی به جهانیان داد، «امید» در رسیدن به هدف بود. مبارزان انقلاب اسلامی در سخت ترین شرایط هرگز در راه خود مأیوس نشدند. هر چه «اهرم های فشار» رژیم شاه از قبیل زندان، تبعید، شكنجه، محرومیت، حكومت نظامی، دولت نظامی، طرح كودتا، كشتار جمعی، تهمت ها و برچسب ها، بر مبارزان و انقلابیون شدیدتر وارد می شد هیچ ناامید نمی شدندو...

 

 بصیرت :انقلاب ها در دنیا تجربیات فراوانی را پیش روی ملت ها قرار داده اند. انقلاب اسلامی نیز علاوه بر تجربیات گذشته، درس ها و عبرت های آموزنده ای در دوران معاصر ارائه داده است كه تحولات جدیدی كه به تأثیر از انقلاب اسلامی در جهان اسلام در حال رقم خوردن است و از آن به بیداری اسلامی یاد می شود، نمونه ای از این درس ها و عبرت هاست. با توجه به اینكه در آستانه سی وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و رهنمودهای امام راحل كه فرمودند: «ما انقلاب مان را به جهان صادر می كنیم» پیش روی ما قرار دارد و در واقع ایشان سمت هدایت را نشان دادند كه به كدام سو باید رفت و امروز سیل جریان ها به این سمت و سو راه یافته و به پیش می روند، اما نیازمند به درس ها و عبرت ها و آموزه های انقلاب اسلامی هستند كه به ذكر چند محور كلی در زیر اكتفا می كنیم.

1- انقلاب اسلامی در قواعد بازی دولت های استعماری به پیش نرفت. مهم ترین عامل پیش برنده انقلاب اسلامی و بهترین درسی كه انقلاب برای همه مبارزان جهان اسلام به ارمغان آورد، موضوع «احیای دستورات اسلام» بود كه هدف اصلی قرار گرفت و مرحله به مرحله به سمت جلو حركت كرد. امام خمینی(ره) در این رابطه مكرر یادآور می شدند كه «ما باید اسلام را به پیش ببریم و در همه جای دنیا ان شاء الله اسلام را صادر كنیم و قدرت اسلام را به تمام ابرقدرت ها بفهمانیم.»امام(ره) در رهنمود دیگری می فرمایند: «باید راه طولانی را طی كنیم و آن راه طولانی این است كه بیرق اسلام را در همه قطب های زمین به اهتزاز در آوریم...» انقلاب اسلامی به جنبش ها و خیزش های بیداری در جهان اسلام امروز این درس را می دهد؛ «داشتن هدف بزرگ» كه باید به درستی درك شود و بحث و تحلیل پیرامون آن از ضروریات است. انتظار امام خمینی(ره) از همه مسلمانان این بود كه «اسلام مظلوم است. الان در دنیا غریب است.» باید اسلام را از غربت در آورد و پیام آزادی بخش آن را به بشریت تحت ستم رساند.

2- عبرت و پند پیش روی بیداری اسلامی كه در سیر جریان انقلاب اسلامی آشكار شد «گوش دادن به فرمان رهبری» بوده و هست. محور اساسی در تحولات اسلام «رهبری» است كه در انقلاب اسلامی ایران تحت عنوان «امام» و «ولایت فقیه» عملیاتی شد و اطاعت پذیری و پیروی از فرامین رهبری انقلاب امروز مهم ترین نیاز جنبش به حساب می آید. اطاعت پذیری یكی از ضمانت های اساسی پیروزی انقلاب اسلامی در برابر دشمنانش بوده و هست و در این باره امام خمینی(ره) سفارش كردند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیب نرسد.»این، هم درس است و هم عبرت برای همه نسل ها و عصرها و جوامع بیداری اسلامی.

3- درس آموزنده و موثر دیگری كه انقلاب اسلامی در راستای بیداری به جهانیان داد، «امید» در رسیدن به هدف بود. مبارزان انقلاب اسلامی در سخت ترین شرایط هرگز در راه خود مأیوس نشدند. هر چه «اهرم های فشار» رژیم شاه از قبیل زندان، تبعید، شكنجه، محرومیت، حكومت نظامی، دولت نظامی، طرح كودتا، كشتار جمعی، تهمت ها و برچسب ها، بر مبارزان و انقلابیون شدیدتر وارد می شد هیچ ناامید نمی شدند و امید به آینده بهتر را پیش روی خود می دیدند. به عنوان مثال انقلاب اسلامی در طول دوران مبارزاتش هیچ گاه از دستگاه رسانه ای و اطلاع رسانی فراگیر برخوردار نبود، اما با ابتكارات ویژه و با روش سنتی با كمترین امكانات و به صورت دستی به سرعت اخبار و حوادث خود را منتشر می كردند. نكته مهم و نهفته در رویه اطلاع رسانی انقلاب اسلامی عنصر «ساده زیستی»، «نبودن تشریفات» و «نداشتن هیچ توقع و انتظار» بود كه اجازه ورود هیچ گونه تجمل گرایی را به خود راه نداد. این امتیازی بود كه از متن و روح رهبری نشأت گرفته بود و بسیاری از موفقیت ها و حماسه ها مرهون همین خط مشی بود. ایشان دنیای خود را با معنویت و آخرت گرایی معامله كرده بودند. این درس بزرگی از انقلاب اسلامی برای بیداری اسلامی امروز در جهان است.4- انقلاب اسلامی ایران به همه جهانیان این درس را داد كه اداره و مدیریت انقلاب نباید «وابسته» به تشكیلات خاصی باشد. تحولات ناشی از تشكیلات خاص به طور طبیعی در دام انحراف افتاده اند. امام خمینی(ره) اجازه نداد ابتكار عمل انقلاب اسلامی به دست دسته ها، احزاب و گروه ها بیفتد و علاوه بر آن بدون وابستگی به هیچ كشور و چشمد اشت به كمك مالی و اقتصادی ابرقدرت ها را دنبال كردند و این خط بسیار راه گشا بود و روند فعالیت انقلابیون را منسجم تر می كرد و به همه دولت ها و مبارزان درس واقعی «خودكفایی»، «استقلال»، «اتكا به عوامل داخلی و نیروهای خودی» داد.

5- درس بزرگی كه انقلاب اسلامی برای بیداری اسلامی دارد داشتن «همبستگی» به جای «وابستگی» است. انقلاب اسلامی ایران وابستگی نداشت، اما با مردم دنیا و مبارزان همبستگی داشت و بدون هیچ ترس و واهمه ای بر حسب معمول دنیای امروز شجاعانه همبستگی خود را با ملل محروم و تحت ستم اعلام می كرد و پس از پیروزی هم در قانون اساسی خود اصلی را تحت عنوان «حمایت از نهضت ها و جنبش های آزادی بخش» گنجاند و در این رابطه با تمام توان به آن اهتمام كرد. نمونه بارز آن، اینكه مخالفت علنی خود را با رژیم اشغالگر فلسطین اعلام داشت و خواستار بازگشت مردم آواره فلسطین به موطن خودشان شد و در این رابطه از هیچ كوششی دریغ نكرد و از مردم تحت فشار لبنان به طور علنی حمایت كرد و امام خمینی(ره) صریحاً اعلام كرد: «همه مستضعفان جهان در مقابل مستكبران بایستند و مسائل خودشان را أخذ كنند و حق خودشان را بگیرند.»

6- یكی دیگر از مهم ترین و ضروری ترین درس عبرت ها برای بیداری اسلامی، آسیب شناسی انقلاب اسلامی است. شناخت آسیب ها و آفات انقلاب اسلامی عبرتی بس گرانبها برای انقلابیون جهان است.انقلاب اسلامی در اثر نداشتن تجربه و یا اعتماد كردن به جای تأمل و تحقیق، هزینه جبران ناپذیری را متحمل شد. شهادت بسیاری از شخصیت ها و متفكران و نخبگان ارزشمندی همچون؛ شهید مطهری، شهید عراقی، شهید مفتح، شهید قاضی طباطبایی، شهید قرنی، بهشتی، دستغیب، صدوقی، مدنی، اشرفی اصفهانی، باهنر، رجایی، هاشمی نژاد و ده ها نخبه و متفكر نظام كه توسط منافقین كوردل به شهادت رسیدند، بخشی از این هزینه هاست.البته نظام جمهوری اسلامی با خلأ شخصیت مواجه نشد و خون پاك آنها بركات زیادی را به ارمغان آورد. انقلابیون بیداری اسلامی باید بدانند كه دشمن برای «نفوذ دادن» عوامل خود برنامه دارد تا در فرصت مناسب ضربه كاری را وارد كند.

7- یكی از اقدامات شایسته انقلاب اسلامی كه برای بیداری اسلامی هم درس و هم عبرت است تأسیس نهادهای جدید برخاسته و جوشیده از متن مردم انقلابی بود این نهادها با موضوعات تخصصی خود اقدام به جذب جوانان پرشور و آشنا با اهداف انقلاب كرد كه فقط به «حفظ دستاوردهای گذشته» و «تداوم انقلاب» می اندیشید. برخی از نهادهای امنیتی : سیاسی مانند كمیته های انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بعضی از نهادها در عرصه مسائل خدماتی و عمرانی مانند جهاد سازندگی، تعدادی از نهادها در مسائل اقتصادی و امدادی، مانند كمیته امداد، بنیاد مستضعفان، نهادهای دیگر آموزشی و تربیتی : فرهنگی : تبلیغی مانند سازمان تبلیغات، نهضت سوادآموزی و امور تربیتی را عهده دار شدند و هر یك در تكمیل و تقویت انقلاب بسیار موثر بودند و بسیاری از سازمان ها و نهادهایی كه از رژیم گذشته باقی مانده بود را در راستای اهداف انقلاب اسلامی ساماندهی كردند.

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:47 ب.ظ
What's up Dear, are you really visiting this web page regularly, if so afterward you will
definitely take fastidious knowledge.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:33 ق.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I
find this topic to be really something that I think I would never understand.
It seems too complicated and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get
the hang of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://caaj.ir/uploaded_files/311047/1/120x240.gif کربلائی جواد مقدم
بوی سیب

مقر افسران جنگ سایبری خراسان شمالی


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


http://ziq.ir/o0Jr
 
 
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز