تبلیغات
دلهای عاشورایی - نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در بیداری اسلامی
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
دلهای عاشورایی
درباره وبلاگ


mostafa7193@gmail.com


زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمی‎گردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

مدیر وبلاگ : مصطفی احمدی mostafa7193@gmail.com
نظرسنجی
هدیه به وجود پاک امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در جهت تعجیل در ظهور و سلامتی حضرت
 

نشست بین المللی جوانان و بیداری اسلامی با حضور۱۵۰۰جوان از ۷۳ کشور با حضور رئیس جمهور در تهران آغاز بکار کرد. دکتر "محمود احمدی نژاد" در مراسم آغاز بکار اجلاس بین المللی جوانان و بیداری اسلامی  گفت: دموکراسی از لوله تفنگ آمریکا و متحدانش بیرون نمی آید و آنها جز فقر و حقارت بر ملت ها تحمیل نخواهند کرد. اصلا خود آنان از دموکراسی و آزادی برخوردارند که می خواهند آن را به ما هدیه کنند ؟

 

وی افزود : همین سال گذشته میلادی بیش از۶۰ میلیارد دلار به کشورهای منطقه ما سلاح فروختند ؛ سلاح ها برای چیست ؟ برای صلح ، آزادی و دموکراسی است یا برای کشتار و جنگ و ایجاد اختلاف ؟ من به صراحت اعلام می کنم عدالت ، آزادی و کرامت حق همه ملت هاست.

 

رئیس جمهور گفت: چرا رژیم صهیونیستی را مستقر کردند ؟ برای تسلط بر نفت ، خیزش های مردمی و انقلابی خاورمیانه و تسلط بر خاستگاه اصلی انبیای الهی در این منطقه . معلوم بود که این یک طراحی تاریخی است.

 

رئیس جمهور در ادامه سخنانش در اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی گفت: قدرت های استعماری امروز با شعار دموکراسی و حقوق بشر همان اهداف استعماری را ادامه می دهند.

 

احمدی نژاد در ادامه با طرح این پرسش که جنگ ها ، فاصله های سنگین طبقاتی و مسابقه های بی پایان تسلیحاتی و کشتارها برای چیست؟ پاسخ داد: سالانه بیش از ۱۲۰۰ میلیارد دلار خرج تولید سلاح می شود و معلوم است تولید این مقدار سلاح برای کشتن انسانهاست.

 

رئیس جمهور در ادامه علت شرایط اسفبار دنیای امروز و افزایش فاصله های طبقاتی و مسابقه های تسلیحاتی را حاکمیت انسان های ناصالح ، ناساخته ، برتری طلب و خودخواه و مستکبر دانست و گفت: دولت های مستکبر در طول تاریخ اجازه ندادند عدالت ، آزادی، عشق و توحید مستقر شود.

 

احمدی نژاد افزود: انسان های ناصالح در برابر پیامبران قدعلم کردند و ملت ها را به سلطه کشیدند امروز نیز همین رویه را ادامه می دهند.

رئیس جمهور افزود: آنها ۴۰۰ سال برده داری کردند و زشت ترین اعمال ضد بشری را علیه میلیون ها انسان مرتکب شدند، آنان را از خانه و کاشانه به زور جدا کردند و به بردگی کشیدند تا آبادی ، رفاه و قدرت خود را تثبیت کنند.

 

احمدی نژاد گفت: همان دولت های استعماری به بهانه آبادانی ، کمک و هدیه فناوری و علم با فریب و زور سلاح وارد کشورهای جهان شدند ، ۳۰۰ سال ملت ها را به سلطه کشیدند و ثروت و فرهنگ آنان را به تاراج بردند و به جای آن اختلاف افکنی ، کینه ورزی و خودخواهی را به ملت ها تحمیل کردند.

 

رئیس جمهور افزود: همان ها در دهه های اخیر زمانی که قیام های آزادی خواهی در کشورهای مختلف به اوج رسید رنگ عوض کردند و اکنون با شعار دموکراسی و حقوق بشر همان اهداف استعماری و برده داری خود را ادامه می دهند و انسان بزرگترین آیه خدا و تجلی همه صفات و اسمای الهی است.

 

احمدی نژاد افزود: خدا را سپاسگزارم که در بهترین ایام سال یعنی ماه ربیع المولود و در آستانه دهه فجر انقلاب عظیم اسلامی ، توفیق حضور در جمع شما عزیزان حضور یافته ام ؛ جوانان مؤمن و آرمانی که از سراسر جهان گردهم آمده اید تا با همدلی، هم اندیشی و عزم مشترک ، فردایی زیباتر و انسانی تر برای جامعه بشری رقم بزنید.

 

رئیس جمهور گفت: موضوع نشست شما بسیار مهم و تاریخ ساز است و آقای دکتر ولایتی شرح مناسبی از انگیزه تشکیل این جلسه و تحولات امروز دنیا داد اما من از منظر دیگری به این تحولات نگاه می کنم ؛ از منظر آفرینش انسان و غایت انسان.

 

احمدی نژاد افزود: شما می دانید که خدای متعال عالم را در خدمت انسان خلق کرد و انسان را به عنوان برترین موجود هستی آفرید تا آینه خدا باشد، انسان بزرگترین آیه خدا و تجلی همه صفات و اسمای الهی و تنها موجودی است که خدای متعال در آفرینش او به خودش تبریک گفت.

 

رئیس جمهور گفت: خدا انسان را خلق کرد تا با اراده خود مسیر کمال و سعادت را بپیماید و به قله های کمال انسانی نایل شود، خدای متعال چنان ظرفیتی در انسان قرار داد که بتواند به مقام خلیفة اللهی یعنی جانشینی خدا در هستی نائل شود و این ماموریت و رمز و راز خلقت انسان است.

 

احمدی نژاد گفت : انسان باید به جایی برسد که همه صفات خدا از جمله علم ، ‌حکمت،‌ خلاقیت ، رأفت ، ‌قدرت و ستاریت را را در خود متجلی کند و ‌تحقق سعادت و کمال انسان در سایه عواملی است که مهمترین آنها عدالت است .

 

وی گفت:‌عدالت پایه حرکت انسان و جامعه انسانی به سمت قله های کمال است و اگر عدالت نباشد حقیقت انسان خواهد مرد و استعدادهای الهی انسان ها فرصت شکوفایی پیدا نخواهد کرد .

 

احمدی نژاد افزود: همه پیامبران الهی برای کمال انسان و سعادت جامعه بشری آمده اند وعدالت سکوی اول برای پرواز انسان به اوج ملکوت است و اگر نباشد هیچ یک از ارزش های الهی امکان استقرار نخواهند داشت.

 

رئیس جمهور عامل دوم تحقق سعادت و کمال انسان را آزادی برشمرد و افزود: خدای متعال انسان را مختار و آزاد آفرید و انتخاب مسیر کمال زمانی ازرشمند و اثرگذار است که آزادانه و از روی اختیار باشد .

 

احمدی نژاد گفت: آزادی همزاد ارزش های الهی است و بدون آن امکان تحقق ارزش های الهی و کمال جامعه بشری وجود ندارد وعدالت و آزادی را دو هدیه برزرگ خدا برای بشر دانست و افزود:‌ عدالت و آزادی در سایه دو عامل مستقر می شود که هر دو ازیک جنس و حقیقت است وعامل اول توحید و یگانه پرستی است که اگر نباشد اساس ظلم که شرک است پایه گذاری می شود و ظالم هرگز نخواهد توانست حقیقت عدالت را برپا کند.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه همه پیامبران الهی اول پرچم توحید را برافرشته اند ، گفت: دعوت به پرستش خدا بزرگترین کار انبیای الهی است و‌عامل دوم ، عشق و محبت به انسان هاست ؛ چه زمانی عدالت مستقر خواهد شد ؟ زمانی که انسان ها به هم محبت و عشق داشته باشند .

 

وی گفت: پایه عدالت و آزادی عشق به خوبی ها و انسان هاست ، پیامبران الهی عاشق ترین عاشق ها به انسان ها بودند و پیامبر عزیز اسلام تجسم عشق به انسان ها و همه وجودش عشق و محبت بود و برای هدایت آنها و خدمت به آنها و اصلاح امور آنها شب از روز نمی شناخت .

 

رئیس جمهور افزود:‌ تجلی عشق به خدا ، عشق به انسان هاست ، عدالت ، آزادی و کرامت انسان در سایه توحید و عشق محقق خواهد شد و این پیام همه انبیای الهی است که آمده اند راه کمال را در برابر بشر باز کنند.

 

نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در بیداری اسلامی

 

همچنین دکتر ولایتی رئیس اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی در آغاز این اجلاس گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سپس مقام معظم رهبری ، نقطه عطف مهم و تعیین کننده ای در تاریخ جنبش بیداری اسلامی به شمار می آید.

 

ولایتی افزود : جنبش بیداری اسلامی که با همت و تلاش اندیشمندان ، فعالان و شخصیت های مسلمان از قریب۱۵۰ سال گذشته آغاز شده ، با تحولات و خیزش اخیر مردم درکشورهای عربی وارد مرحله جدیدی شده است.

 

وی گفت: در عرصه سیاسی ، مناقشه میان عناصر و ساختار قدرت گذشته و گروه های انقلابی جدید ، تعارض ایدئولوژی گروه ها از جمله جریان های اسلام گرا و گروه های سکولار ،‌رقابت قدرت میان احزاب و گروه های سیاسی مختلف،چالش تدوین قانون اساسی و پیچیدگی روندهای سیاسی ، مداخله سیاسی بازیگران خارجی به ویژه غرب ، فقدان سنت ها و ساختارهای دموکراتیک و احتمال تشدید خشونت های سیاسی از مهم ترین چالش های پیش روی کشورهای در حال تحول است.

 

رئیس اجلاس جوانان و بیداری در آغاز این اجلاس گفت: غربی ها تلاش دارند با کمرنگ ساختن هویت اسلامی جنبش بیداری اسلامی و جنبه های استقلال خواهانه آن و محدود کردن این جنبش به برخی حقوق و آزادی های اجتماعی ، آن را تنزل دهند و از مسیر اصلی خود منحرف کنند .

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: این بیداری واکنشی به چند قرن تاریخ استعمار و تاراج میراث ملت های مسلمان است و در خیزش کنونی جهان اسلام می توان شاهد ظهور انسان مسلمان در صحنه سیاست جهانی بود.

 

علی اکبر ولایتی در نخستین همایش بین‌المللی جوانان و بیداری اسلامی، افزود: جوانان در این جنبش تاثیرات تعیین‌کننده‌ای داشتند و در آینده نیز شاهد چنین تاثیراتی خواهیم بود.

 

وی با اشاره به اینکه در این همایش بین المللی جمع کثیری از جوانان مسلمان فرهیخته و فعال کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای اسلامی حضور دارند، گفت: در این همایش بین المللی درخصوص رویکرد غرب به این بیداری اسلامی و همچنین درباره نقش جوانان در این تحول و آسیب شناسی بیداری اسلامی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 

ولایتی افزود: جنبش بیداری اسلامی که با تلاش شخصیت‌ها و اندیشمندان مسلمان از ۱۵۰ سال گذشته آغاز شده، با تحولات اخیر در کشورهای عربی وارد مرحله جدیدی شده‌ است.

 

وی گفت: این جنبش بر اساس آموزه‌های اسلامی و ویژگی های بومی و ملی کشورهای اسلامی شکل گرفته و هدف خود را وحدت امت اسلامی قرار داده است.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، مبارزه با نظام سلطه و استکبار جهانی، احقاق حقوق ملت فلسطین، احیا و تقویت امت اسلامی، رهایی مسلمانان از فقر و حرکت به سوی پیشرفت را از دیگر خواسته های این جنبش خواند.

 

ولایتی گفت: این جنبش‌ها ضداستبدادی، و سرشار از هویت اسلامی و استقلال طلبی با محوریت جوانان است.

 

وی امام خمینی (ره) را پرچمدار این نهضت عظیم خواند و افزود: در گذشته برخی جنبش های منطقه ویژگی ضداستبدادی داشت اما چون بازیگران آن از کشورهای غربی بودند به نتیجه نرسید اما هم اکنون شاهد جنبشی مبتنی بر خیزش مردم هستیم که سابقهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 12:52 ب.ظ
Excellent blog here! Also your site loads up fast! What web host are
you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol
چهارشنبه 18 مرداد 1396 07:21 ب.ظ
I really like reading through an article that
will make people think. Also, thank you for allowing me
to comment!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://caaj.ir/uploaded_files/311047/1/120x240.gif کربلائی جواد مقدم
بوی سیب

مقر افسران جنگ سایبری خراسان شمالی


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


http://ziq.ir/o0Jr
 
 
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز