تبلیغات
دلهای عاشورایی - بسیج و بیداری اسلامی
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
دلهای عاشورایی
درباره وبلاگ


mostafa7193@gmail.com


زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمی‎گردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

مدیر وبلاگ : مصطفی احمدی mostafa7193@gmail.com
نظرسنجی
هدیه به وجود پاک امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در جهت تعجیل در ظهور و سلامتی حضرت
تشکیل بسیج مستضعفین در سال های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی و مقارن با جنگ تحمیلی جهت تامین اهدافی از نظام اسلامی بود که جز در سایه اقدامات جهادی و خودجوش میسر نبود.به عبارت دیگر اهداف نهفته در انقلاب اسلامی از سوی امام روح الله آن چنان متعالی و بلند مطرح گردید که پیگیری آن از طریق ساز و کار های اداری و رسمی موجود امری ناممکن به نظر می رسید و باید اذعان داشت که همان اهداف متعالی زمینه ساز بیداری اسلامی در سراسر عالم گردید.

بدین ترتیب بود که تشکیلات و نهادهایی چون جهاد سازندگی، نهضت سواد آموزی، بسیج مستضعفین و... پا به عرصه گذاشت تا خلاهای موجود را با تکیه بر قدرت نرم و گسترده توده مسلمانان جبران نماید.

حضرت امام به عنوان بنیانگذار و رهبر انقلاب اسلامی در مهم ترین پیام ها و نامه های خود در تبیین اهداف نظام اسلامی تصریح نمودند.ایشان در جایی فرموده اند

«البته ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجى و بین الملل اسلامیمان بارها اعلام نموده‏ ایم كه در صدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و كم كردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم».

ما مظلومین همیشه تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا كسى را نداریم. و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم بر نمى‏داریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا اللَّه» را بر قلل رفیع كرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوریم. وظیفه اولیه ما و انقلاب اسلامى ماست كه در سراسر جهان صلا زنیم كه‏ اى خواب رفتگان! اى غفلت زدگان! بیدار شوید و به اطراف خود نگاه كنید كه در كنار لانه‏ هاى گرگ منزل گرفته‏ اید. برخیزید كه اینجا جاى خواب نیست! ما درصدد خشكانیدن ریشه‏ هاى فاسد صهیونیزم، سرمایه دارى و كمونیزم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفته‏ ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظامهایى را كه بر این سه پایه استوار گردیده‏ اند نابود كنیم؛ و نظام اسلام رسول اللَّه- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- را در جهان استكبار ترویج نماییم. و دیر یا زود ملتهاى دربند شاهد آن خواهند بود....»

حال سوال اصلی این است که جایگاه و کار ویژه بسیج(در اصناف و اقشار مختلف آن) در تامین یکی از اصلی ترین اهداف انقلاب اسلامی که همان صدور انقلاب و بیداری اسلامی می باشد چیست؟

1 - فلسفه تشکیل بسیج و ادامه آن پس از جنگ تحمیلی

این نهاد مقدس در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در وهله اول جهت پشتیبانی و تامین نیروی های لازم جهت شرکت در جنگ بوجود آمد و پس از به پایان رسیدن جنگ تحمیلی نیز با پیگیری اهداف جدید به حیات خود ادامه داد. نکته قابل توجه این است که یکی از ماموریت های بسیج از همان ابتدای کار مقابله با دشمن خارجی انقلاب اسلامی و راس آن ایالات متحده بود؛ حضرت امام در نخستین روزهای تشکیل بسیج مستضعفین در تبیین این وظیفه فرمودند:

« شما غافلید كه الان با امریكا كه مجهز به همه جهاز های درجه اول دنیاست یعنی یك قوه ای است كه در دنیا مقابل ندارد روبرو هستید، اما ما مجهزیم به یك قدرت بالاتر از او و آن توجه به خدا و به اسلام است ولی نباید فراموش كنیم ما مواجهیم با یك چنین قدرت بزرگ كه علاوه بر قدرت تسلیحاتی، قدرت های بزرگ شیطانی هم دارد »

بنابر این یکی از فلسفه های وجودی بسیج مقابله با دشمنان خارجی اسلام معرفی شده است.

2 - تعلق بسیج به جهان اسلام

نکته دیگری که نباید از آن غافل شد این است که محدوده جغرافیایی فعالیت بسیج تنها در حوزه مرزهای جمهوری اسلامی تعریف نشده است بلکه کل جهان اسلام – و با نگاهی دقیق تر تمام جهان- قلمرو پیشروی و پیگیری مطالبات اسلامی برای تشکیلات بسیج به شمار می آید و محدود نمودن آن در مرزهای جمهوری اسلامی خیانتی بزرگ به اسلام و انقلاب اسلامی است. مقام معظم رهبری در تعریف حوزه جفرافیایی فعالیت بسیج فرمودند:

« بسیج برای نهضت های آزادی بخش در جهان مثل فلسطین و لبنان نقش الگو دارد. برای بیداری جوانان دانشجو در سرتاسر دنیای اسلام ،این الگو گیری از بسیج است . آن كسی كه برایش آینده این كشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یك هدف بزرگ محسوب می شود، آن كسی كه از رنج های ملت فلسطین دلش خون است ... آن كسی كه مایل است بیش از یك میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشكیل بدهند كه بشریت را به سمت كمال هدایت كنند و خودشان در قله كمال قرار بگیرند، آن كسی كه این احساسات و این دركها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است»

این در حالی است که حضرت امام (ره) نیز بسیج تشکیل شده در ایران را الگویی واحد و همه گیر برای مسلمانان و مستضعفین عالم معرفی کرده و فرموده اند:« ارتش میلیونى و بسیج عمومى كه با سازماندهى خود ملت مجهز مى‏ شوند، آماده فداكارى در راه اسلام و كشور است. من امیدوارم كه این بسیج عمومى اسلامى، الگو براى تمام مستضعفین جهان و ملتهاى مسلمان عالم باشد، و قرن پانزدهم قرن شكستن بتهاى بزرگ و جایگزینى اسلام و توحید به جاى شرك و زندقه و عدل و داد به جاى ستمگرى و بیدادگرى و قرن انسانهاى متعهد به جاى آدمخواران بى‏ فرهنگ باشد»

علاوه بر این ایشان با درایت خاص خود تنها راه رهایی اسلام و کشورها از گزند استعمارگران و دشمنان را ترویج تفکر بسیجی دانسته اند.« من مجدداً به همه ملت بزرگوار ایران و مسئولین عرض مى‏كنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده اندیشى این است كه تصور كنیم جهانخواران خصوصاً امریكا و شوروى‏ از ما و اسلام عزیز دست برداشته‏ اند؛ لحظه‏اى نباید از كید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریكا و شوروى كینه و دشمنى با اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- موج مى‏زند... خلاصه كلام، اگر بر كشورى نواى دلنشین تفكر بسیجى طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند».

3 - تشکیل حکومت جهانی اسلام؛ بزرگترین وظیفه بسیج

علاوه بر مطالب یاد شده که شاید در نگاه اول تنها به کلی گویی و ارائه تعاریف اصلی از سوی بنیانگذار این نهاد را می رساند، حضرت امام بر اساس دیدگاه خود مبنی بر جهان شمول بودن حکومت اسلام و اهداف عالیه آن، صریحا به یکی از مهمترین وظایف بسیج اشاره نمودند؛ ایشان در آخرین پیام خود در هفته بسیج(پیام تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب) در این باره فرمودند:


« حوزه علمیه و دانشگاه باید چهارچوبهاى اصیل اسلام ناب محمدى را در اختیار تمامى اعضاى بسیج قرار دهند. باید بسیجیان جهان اسلام در فكر ایجاد حكومت بزرگ اسلامى باشند و این شدنى است، چرا كه بسیج تنها منحصر به ایران اسلامى نیست، باید هسته‏ هاى مقاومت را در تمامى جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد.»

با توجه به مطالبی که از نظر گذشت بسیج مستضعفین با تکیه بر فلسفه وجودی خود از یک سو و از سوی دیگر با توجه به حوزه جغرافیای فعالیت و وظایف خاص، باید بیشترین سهم را در بیداری اسلامی به خود اختصاص دهد.

تشکیلات بسیج با در اختیار داشتن بزرگترین شبکه اجتماعی در همه اقشار و صنوف کشور(مساجد، محلات، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و ادارات) و با تکیه بر قدرت معنوی خود بدون شک از قدرت نرمی برخوردار است که با مدیرت و خلاقیت لازم می تواند پدیدآورنده بزرگترین تحولات نه تنها در بیداری اسلامی بلکه در پیچ تاریخی فعلی برای همه جهانیان باشد؛ تجربه ای که در سال های جنگ تحمیلی با اعتماد به نیروی جوان و خلاق بسیج، دنیا را شگفت زده نمود که باکری ها، همت ها، باقری ها و متوسلیان ها نمونه هایی از آن بودند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:02 ب.ظ
This piece of writing will help the internet users for setting up new
blog or even a weblog from start to end.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:37 ب.ظ
Hello very nice site!! Man .. Excellent .. Amazing .. I'll bookmark
your blog and take the feeds additionally? I am satisfied to seek out numerous useful info here in the post,
we want work out extra techniques in this regard, thank you for sharing.

. . . . .
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:22 ب.ظ
It's amazing in favor of me to have a site, which is helpful for my know-how.
thanks admin
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:23 ب.ظ
I have fun with, result in I discovered exactly what I used to be
having a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt!
God Bless you man. Have a great day. Bye
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://caaj.ir/uploaded_files/311047/1/120x240.gif کربلائی جواد مقدم
بوی سیب

مقر افسران جنگ سایبری خراسان شمالی


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


http://ziq.ir/o0Jr
 
 
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز