تبلیغات
دلهای عاشورایی - زندگی نامه شهید مهدی رجب بیگی
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
دلهای عاشورایی
درباره وبلاگ


mostafa7193@gmail.com


زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمی‎گردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

مدیر وبلاگ : مصطفی احمدی mostafa7193@gmail.com
نظرسنجی
هدیه به وجود پاک امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در جهت تعجیل در ظهور و سلامتی حضرت
 

شهید رجب بیگی اسوه تقوا و مجاهدت و نمونه یک بسیجی کامل بود که در تسخیر لانه جاسوسی (انقلاب دوم از زبان امام(ره)) نقش بارزی داشت.

شهید مهدی رجب‌بیگی در سال ۱۳۳۶ در شهر دامغان به دنیا آمد. دوران کودکی و نوجوانی را همراه خانواده‌اش در تهران سپری کرد. زندگی در محله‌های فقیر‌نشین تهران، طعم فقر و محرومیت را از همان آغاز نوجوانی به وی چشاند.

مهدی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در همان تهران گذراند و به علت استعداد فوق‌العاده‌ای که داشت، همواره از دانش‌آموزان موفق مدارس محسوب می‌شد. وی از همان ابتدا علاقه بسیار زیادی به مطالعه و تفکر و تحقیق داشت، لذا تا قبل از پایان تحصیلات متوسطه، با کتب مذهبی بسیاری آشنا شد.

خانواده مهدی از وی به عنوان الگو و سرمشق و چهره‌ای محبوب و مورد احترام در  میان تمام اقوام و آشنایان یاد می‌کنند، چراکه در برخوردهایش  بسیار متواضع و فروتن بود.

او از همان ابتدا علاقه بسیاری به کمک به طبقه محروم و مستضعف داشت؛ طوری‌که بنا بر گفته مادر ایشان، حتی در کودکی برای کمک به مستخدم مدرسه، زودتر از دیگران در مدرسه حاضر می‌شد. همچنین وی از همان ابتدا بعد عرفانی قوی‌ای داشت؛ طوریکه شبها غالباً تا نیمی از شب گذشته به عبادت و راز و نیاز با پروردگار خویش مشغول بود و بسیاری از روزها را نیز روزه بود.

شهید رجب‌بیگی در سال ۱۳۵۴ وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد و در رشته مهندسی راه و ساختمان به تحصیل مشغول شد. وی از همان اوائل ورود به دانشگاه، همراه با دیگر برادران مسلمان خود به فعالیتهای صنفی-سیاسی روی آورد. استعداد زیادش او را در درس نیز بسیار موفق ساخته بود. در اواخر سال اول از طرف دانشجویان به عضویت شورای دانشجویی دانشکده انتخاب شد و این مسئولیت را تا سال ۱۳۵۸ و آغاز انقلاب فرهنگی ادامه داد. در شورای دانشجویان یکی از افراد بسیار فعال بود و موضع‌گیری‌های کوبنده‌اش همیشه برای وابستگان به رژیم در دانشکده و دانشگاه ایجاد زحمت می‌کرد.

برادر شهید “مهدی رجب‌بیگی” قاطعیت و صلابت را به تمام معنی داشت و در کلمات او صداقت و صراحت موج می‌زد. بیان آتشینش سخت پرنفوذ بود و آگاهی‌بخش. او در یکی از مقالاتش چنین به افشای گروهک‌ها و مواضع انحرافی آنان می‌پردازد:

 

“آیا وقت آن نرسیده است که به جای پرداختن به دیگران به “خود” بپردازیم؟ آیا زمان آن نرسیده است که به خاطر “خدا” و اگر قبول ندارید به خاطر”خلق” و اگر باز هم قبول ندارید به خاطر “خودتان” کمی به “خویشتن” بیندیشید؟ آیا قبول ندارید که تنها با دو بال “علم‌واخلاق”، “تخصص‌وتعهد” می‌توان مملکت را از حلقوم آنها که همه چیز را غارت می‌کنند نجات داد؟ آیا از راه “تحریک و تخطئه و ناسزا” می‌توان به جایی رسید؟ آیا آنهایی که “پند” می‌دهند، خودشان هم “عمل” می‌کنند؟ فکر نمی‌کنید بهتر است “من”ها را دور بریزیم. آیا بهتر نیست که در”روش”هایمان تجدید نظر کنیم؟ باشما هستم. شما که یک زمان جهاد می‌کردید، یک وقتی پیکار می‌کردید، بعد رزمنده شدید، بعد فدایی مردم شدید، سپس اکثریت شدید، آنوقت به توده‌ها پیوستید، بعد بعضی‌تان دوباره برگشتید، “سه جهانی” بودید، “دو جهـــانی” شدید، این جهانی بودید آن جهانی شدید، “لرد” بودید”کرد” شدید، “بلوچ” بودید “ترکمن” شــــدید، و… چه می‌دانم؟ شاید فردا هم چیز دیگری باشید! و هنوز هم ماهی یک‌بار تغییر “خط” می‌دهید و مدل “کلاه”تان را عوض می‌کنید!! با شما هستم، از دو درصدی‌ها تا صد درصدی‌ها و از یازده‌نفری‌ها تا یازده‌میلیونی‌ها! شما که “خراب”ی خودتان را در دیگران می‌بینید و “درستی” دیگران را در خود! با شما هستم که “مصدقی”هستید و “دروغ” می‌گویید، شما که “خلق مسلمانی” بودید و حالا مسلمان‌تر از″خلق” شده‌اید، و شما که “لنگ‌لنگان” راه می‌رفتید و حالا “پشت پا” می‌اندازید و شما که چپ هستید و سر از “راست” درآورده‌اید و شما که با “اسلام انقلابی” دارید پدر “انقلاب اسلامی” را در می‌آورید… با این روش‌ها به کجا می‌روید و به کجا می‌خواهید بروید….؟!”

 

شهید ما “رجب‌بیگی” به نقش سازننده و زیربنایی توده‌ها در قبال حرکت‌های اجتماعی و سیاسی باور عمیق داشت و هیچ‌گونه امتیاز اساسی برای جریانات روشنفکری قائل نبود. او در یکی از مقالات منتشر نشده‌اش توده‌ها را چراغ راه روشنفکران معرفی می‌کند. به کلماتش گوش فرا دهیم:

 

“همین طبقه محروم و مستضعف هستند که هم در میدان شهید می‌شوند و هم در پشت جبهه درآمد ناچیزشان را در راه آرمانشان می‌دهند، در صف اول تظاهرات می‌ایستند و صدایشان هم بلندتر از  همه به گوش می‌رسد، موقع تکبیر گفتن روی بام هم که می‌شود همین‌ها را روی پشت بامها می‌بینی، توقعاتشان از همه کمتر است و زحماتشان از همه بیشتر. تلاش‌هایشان افزونتر از دیگران و معاششان کمتراز بقیه. با اینکه از همه انقلابی‌ترند، ادعائی ندارند و با آنکه آگاه‌تر از بقیه‌اند کمترین حرفی نمی‌زنند. “شعار”شان “عمل” است. همین‌ها هستند که “خوبند” و باید “چراغ راه روشنفکران شوند” و “حامی حقوق بشرند” و “وارثان زمین” و “سربازان امام”، “شیعیان علی” و “یاوران حسین”، “مجاهد راستین” و “فدایی قرآن” و “پیشمرگ هدف”…

 

روزنامة‌شان “تصویر امام” است و مجلة‌شان “عکس شهیدانشان” و تعطیلات آخر هفته را نیز “نماز″ می‌خوانند. اینها هستند که “مکتبی و متخصص”اند و بقیه از هر صنف هم که باشند، اصحاب حرفند و شعار!”

 

اخلاق اسلامی این شهید بزرگوار، عشق پاکش به امام، علاقه و دلسوزی‌اش نسبت به محرومان، تواضع و پارسایی‌اش، تلاش گسترده و تعطیل‌ناپذیرش در انجام فعالیتهای انقلابی و سیاسی، صراحت و قاطعیتش و سرانجام شهادت مظلومانه و پرافتخارش همه‌وهمه برای یاران امام و حزب‌الله نمونه و الگویی جاودانه شد.

 

باشد تا با ادامه راهش، یادش را گرامی بداریم و آرمانهای بلندش را محقق سازیم.

 مادر شهید رجب بیگی: تنها دارایی ام مهدی بود که در راه خدا قربانی کردم

 مادر شهید «مهدی رجببیگی» گفت: وقتی پیکر بی جان مهدی را در سردخانه دیدم، از من خواستند بی تابی نکنم اما من گفتم: "هیچ سروصدایی نمی کنم چون فرزندم راه خود را انتخاب کرده بود. او به شهادت علاقه بسیاری داشت؛ مهدی با شهادت به آرزویش رسید".نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 21 تیر 1398 11:15 ب.ظ
over counter erectile pills http://viagralim.us over counter erectile pills !
Hi there would you mind stating which blog platform you're working with? I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:27 ق.ظ
I think the admin of this website is in fact
working hard in favor of his website, since here every material is quality based stuff.
یکشنبه 4 تیر 1396 09:15 ب.ظ
Hi, Neat post. There is an issue along with your web site in internet explorer, may test this?

IE still is the marketplace chief and a large element of other people
will omit your magnificent writing due to this problem.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:26 ب.ظ
It's really a nice and useful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us.

Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 10:17 ق.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?
سه شنبه 15 فروردین 1396 02:16 ب.ظ
Very descriptive post, I liked that a lot. Will there be a
part 2?
یکشنبه 6 شهریور 1390 05:31 ب.ظ
سلام آقا مصطفی
از اینکه در وبلاگ شهدای شاخص سال را طراحی کردی تشکر می کنک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://caaj.ir/uploaded_files/311047/1/120x240.gif کربلائی جواد مقدم
بوی سیب

مقر افسران جنگ سایبری خراسان شمالی


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


http://ziq.ir/o0Jr
 
 
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز