تبلیغات
دلهای عاشورایی - مصحف فاطمه(س)، کتاب احکام نیست!
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
دلهای عاشورایی
درباره وبلاگ


mostafa7193@gmail.com


زندگی هنر نقاشی كردن است بدون استفاده از پاك كن سعی كن همیشه طوری زندگی كنی كه وقتی به گذشته برمی‎گردی نیازی به پاك كن نداشته باشی.

مدیر وبلاگ : مصطفی احمدی mostafa7193@gmail.com
نظرسنجی
هدیه به وجود پاک امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در جهت تعجیل در ظهور و سلامتی حضرت

عظمت حضرت زهرا در حدی است که پیامبر روی منبر سه بار گفت پدر به قربان این دختر. براساس روایتی که از امام باقر(علیه السلام) نقل شده پس از رحلت پیامبر جبرئیل 70 روز بر حضرت زهرا نازل شد و آینده جهان را برای بی بی نقل می کرد و امیرالمومنین این نشست را می نوشت که بعدها به صحیفه فاطمه معروف شد که در دست هر یک از ائمه بود و امروز در دست امام زمان(عج) است.


شخصیت حضرت زهرا در شأن ائمه معصومین است و ما تنها می توانیم نقل کننده توصیفات ائمه درباره این بانوی بزرگ

حضرت فاطمه زهرا

باشیم. همین بس که وقتی نبی مکرم اسلام محزون بود ، همگان می فهمیدند که داروی این افسردگی دیدار زهرا است .

پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) با رویی منبسط و خالی از غم و غصه با صدیقه طاهره رو به رو می شد، تعظیم می کرد، دست بی بی را می بوسید و وی را در جای خود می نشاند.

عظمت زهرا فوق تصور ما است و ارزش و منزلت زهرا طوری است که ما نمی توانیم آن درک کنیم ، به طوری که رسول خدا فرمودند: رضای زهرا رضای خدا و خشم زهرا خشم خدا است .

مقام علمی و روحانی آن حضرت درحدی است که خداوند به فرشتگان نسبت به وجود حضرت زهرا مباهات می کند و می فرماید: فرشتگان ببینید که چگونه فرزند بنده من در محراب عبادت، از خوف من می لرزد .

 

محتوای مصحف

عظمت حضرت زهرا در حدی است که پیامبر روی منبر سه بار گفت پدر به قربان این دختر. براساس روایتی که از امام باقر(علیه السلام) نقل شده پس از رحلت پیامبر جبرئیل 70 روز بر حضرت زهرا نازل شد و آینده جهان را برای بی بی نقل می کرد و امیرالمومنین این نشست را می نوشت که بعدها به صحیفه فاطمه معروف شد که در دست هر یک از ائمه بود و امروز در دست امام زمان(عج) است.

محتوای دقیق این مصحف مشخص نیست اما آنچه از روایات بر می آید این است که برخی از مسائل دینی خاص و حوادث آینده و اسرار عالم هستی در آن ذکر شده است و ظاهراً یکی از منابع علوم غیبی ائمه اطهار(علیهم السلام) است که ان شاء الله با ظهور حضرت حجت(عج) محتوای آن به طور کامل مشخص خواهد شد. 

البته از ظاهر روایات مربوط به مصحف حضرت فاطمه(سلام الله علیها) بر می آید که این مصحف دارای یک محتوای دینی است اما این محتوای دینی مراتبی دارد گاهی مطلبی برای عوام بیان می شود، گاهی برای علما و گاهی برای اهل سر و کسانی از اسرار عالم هستی آگاهی دارند مطلبی عنوان می شود.

حضرت امام صادق علیه‏السلام در این باره مى‏فرمایند: «به یقین فاطمه علیهاالسلام بعد از پدرش تنها هفتاد و پنج روز در این جهان زندگى كرد و در طول آن مدت غمها و غصه‏هاى زیادى را تحمل نمود جبرئیل در آن ایام به طور مرتب به حضور فاطمه علیهاالسلام نازل مى‏شد و او را در عزاى پدر تسلیت مى‏گفت و از مقام و جایگاهش در آن سوى جهان با خبر مى‏ساخت و همچنین از اوضاع آینده‏ى دنیا و سرنوشت بچه‏هایش آگاه مى‏نمود و على علیه‏السلام آنها را مى‏نوشت و همه‏ى اینها مصحف فاطمه علیهاالسلام را تشكیل مى‏داد

اینك چند حدیث در این زمینه نقل مى‏كنیم:

ابوبصیر از امام صادق علیه‏السلام در مورد مصحف فاطمه علیهاالسلام سوال نمود، آن حضرت در جواب او فرمودند: «مصحف فیه مثل قرآنكم هذا ثلاث مرات واللَّه ما فیه من قرآنكم حرف واحد؛ مصحف فاطمه علیهاالسلام سه برابر این قرآن موجود است، ولكن در یك حرف نیز مشابهت ندارند.»1

شبیه این حدیث را از امام كاظم علیه‏السلام داریم كه مى‏فرمایند: «مصحف فاطمه در نزد من است، ولى چیزى از احكام قرآن در آن نیست.» 2

از مجموع این احادیث نتیجه مى‏گیریم كه مصحف فاطمه علیهاالسلام كتابى است كه از جانب خدا به وسیله‏ى ملك و پیك وحى به فاطمه علیهاالسلام القاء شده و امیرالمؤمنین علیه‏السلام آن را نوشته و محتوایش در مورد اخبار غیبى و سرنوشت فرزندان فاطمه و اتفاقاتى است كه پادشاهان و امرا در دنیا انجام مى‏دهند و در این كتاب مسائل احكامى و حرام و حلال نیامده و این كتاب چنان پرحجم است كه سه برابر قرآن مجید مى‏باشد.

 

در چه زمانى مصحف فاطمه نازل شد؟

از سخنان اهل‏بیت عصمت و طهارت استفاده مى‏شود كه مصحف فاطمه بعد از رحلت رسول خدا كه فاطمه‏ى زهرا

شهادت حضرت زهرا، شهادت حضرت فاطمه

علیهاالسلام به شدت محزون بود، (در طول هفتاد و پنج روز مدت زندگى آن حضرت بعد از پدرش)، نازل شده است.

حضرت امام صادق علیه‏السلام در این باره مى‏فرمایند: «ان فاطمه علیهاالسلام مكثت بعد رسول‏اللَّه صلى اللَّه علیه و آله خمسه و سبعین یوما و كان دخلها حزن شدید على ابیها و كان یاتیها جبرئیل فیحسن عزاها على ابیها و یطیب نفسها و یخبرها عن ابیها و مكانه و یخبرها بما یكون بعدها فى ذریتها و كان على علیه‏السلام یكتب ذلك فهذا مصحف فاطمه ؛ به یقین فاطمه علیهاالسلام بعد از پدرش تنها هفتاد و پنج روز در این جهان زندگى كرد و در طول آن مدت غمها و غصه‏هاى زیادى را تحمل نمود. جبرئیل در آن ایام به طور مرتب به حضور فاطمه علیهاالسلام نازل مى‏شد و او را در عزاى پدر تسلیت مى‏گفت و از مقام و جایگاهش در آن سوى جهان با خبر مى‏ساخت و همچنین از اوضاع آینده‏ى دنیا و سرنوشت بچه‏هایش آگاه مى‏نمود و على علیه‏السلام آنها را مى‏نوشت و همه‏ى اینها مصحف فاطمه علیهاالسلام را تشكیل مى‏داد. »3

و در یك حدیث دیگرى امام صادق علیه‏السلام مى‏فرمایند: «مصحف فاطمه ما فیه شى‏ء من كتاب اللَّه و انما هو شى‏ء القى علیها بعد موت ابیها؛ در مصحف فاطمه چیزى از آیات قرآن نیست، بلكه آن مصحفى است كه بعد از فوت پدرش به او داده شده است. »4

امام كاظم علیه‏السلام داریم كه مى‏فرمایند: «مصحف فاطمه در نزد من است، ولى چیزى از احكام قرآن در آن نیست»

نتیجه گیری:

در مجموع، از مطالب استفاده مى‏كنیم كه مصحف فاطمه از جانب خدا توسط پیك وحى (جناب جبرئیل) به فاطمه علیهاالسلام القاء شده و اوضاع آینده جهان و اخبار غیبى در مورد سرنوشت فرزندان فاطمه علیهاالسلام و جنایات خلفا و پادشاهان ستمگر و سایر مسائل غیر فقهى در آن به ثبت رسیده و آن كتاب جزو ودایع امامت، هم‏اكنون در محضر امام زمان - عجل اللَّه تعالى فرجه- مى‏باشد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 15 تیر 1396 08:40 ب.ظ
Exactly what I was searching for, thank you for putting up.
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 02:43 ق.ظ
Greetings from Ohio! I'm bored to tears at work so I decided to browse your blog on my iphone during
lunch break. I love the information you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how fast your blog loaded
on my mobile .. I'm not even using WIFI, just 3G ..
Anyhow, good site!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://caaj.ir/uploaded_files/311047/1/120x240.gif کربلائی جواد مقدم
بوی سیب

مقر افسران جنگ سایبری خراسان شمالی


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


http://ziq.ir/o0Jr
 
 
 
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز